Регулювання клапанів

Клапани_блог

Деякі автомобілі вимагають періодичного регулювання зазорів клапанів двигуна. Це продиктовано конструкцією мотору та необхідно для правильної роботи приводного агрегату. Як самостійно відрегулювати клапани і який ризик недбалих дій в цьому плані? Чому варто звертатись лише до професіоналів та як мінімізувати затрати не сумніваючись в якості наданих послуг? Про це та інше поговоримо в даній статті!

Навіщо потрібно регулювання клапанів

Регулювання клапанів – це однозначно необхідна послуга, оскільки всі частини двигуна працюють в широкому діапазоні температур. В результаті вони піддаються явищу теплового розширення. Висока температура змушує метал розширюватися в обсязі і стискатися при охолодженні. Тому двигун працює по-різному, коли він холодний і коли він досягає своєї робочої температури. Крім цього регулювання необхідно через зношування деталей в двигуні. Через ці два чинники зазор клапанів змінюється після певної відстані пройденої автівкою та починає суттєво відрізнятись від номінальних значень. Що до вартості регулювання теплових зазорів клапанів, ціна може коливатися в залежності від віку авто, марки, необхідності надання додаткових послуг.

Якщо у вас автомобіль Honda, Toyota, Mazda, Ford, Volvo або будь-який інший автомобіль, у якого є механічне регулювання клапанів двигуна, обов’язково періодично звертайтесь до спеціалістів СТО Масленка та регулюйте його відповідно до рекомендацій виробника.

Відповідний клапанний зазор надзвичайно важливий для оптимальних умов роботи двигуна. Правильне значення гарантує, що клапани будуть щільно закриті. Надмірний люфт викликає металевий шум і призводить до швидшого зносу клапанів і кулачків розподільного вала. Занадто малий зазор призведе до того, що клапан не закриється повністю, що, в свою чергу, призведе до падіння тиску в камері згоряння.

Необхідність послуги для різних авто

Відповідні дії в нашому СТО по регулюванню клапанів слід проводити згідно з інтервалом, зазначеним виробником ТС. Наприклад, Honda рекомендує проводити профілактичний огляд, заміну гидрокомпенсаторів та ін. приблизно кожні 40 тисяч кілометрів. А якщо у вас двигун на газі, цей період слід скоротити вдвічі.

Цікавить у яких автомобілях найчастіше доводиться регулювати зазори клапанів? Як показує наш досвід, в Хонді і Тойоті. Ці бренди скептично ставляться до витягів гідравлічних клапанів, які регулюють автоматичний люфт. Переважна більшість інших виробників в основному використовують гідравліку, тому якщо ваша машина не випущена два або три десятиліття тому, вам немає за що хвилюватися.

Але не варто занадто розслаблятися, адже у списку автомобілів, що вимагають періодичного огляду і при необхідності регулювання клапанів, також можна перерахувати й багато інших популярних моделей марок Mazda, Ford або Volvo. А часто буває так, що теоретично одні і ті ж двигуни, в залежності від версії або року випуску, можуть мати автоматичне (гідравлічне) або ручне регулювання зазорів клапанів.

Неправильно встановлені зазори мають такі наслідки:

  • ускладнюють запуск двигуна;
  • знижують продуктивність ТЗ;
  • також можуть призвести до пошкодження двигуна та будуть тягнути за собою надто дорого вартісний ремонт.

Переваги нашого СТО Масленка

Нові двигуни, принаймні теоретично, стали настільки автоматизованими, що багато водіїв забувають про необхідність встановлених виробником рекомендацій що до регулярної перевірки їх дієздатності. Якщо про заміну масла або реміня ГРМ водії ще пам’ятають, то відрегулювати клапана недорого часто не вважають за потрібне. Але в кінці кінців заміна основних рідин і фільтрів – це далеко не все обслуговування! Одним з найбільш ігнорованих сервісних заходів є контроль і регулювання зазору клапана.

Наші спеціалісти готові проконсультувати вас на рахунок необхідності проведення тієї чи іншої послуги, провести діагностику та реалізувати недорогий ремонт авто у нашому місті.

Переваги звернення в наш сервісний центр:

  • професійне обладнання, інструменти та найкращі спеціалісти своєї справи в дії;
  • індивідуальний підхід до клієнтів;
  • доступні ціни та висока якість;
  • надання гарантії;
  • всебічний сервіс;
  • приємна клієнтська зона для очікування готовності авто та ін..

Навіть якщо тривожні симптоми ще не присутні регулювання клапанів по вигідній ціні в Києві може врятувати двигун вашого автомобіля від зношування та попередити дорого вартісний капітальний ремонт.

Підведемо підсумки

Отож, регулювання зазору клапанів – це послуга, про яку нажаль більшість сучасних автовласників навіть не чули. Відвідуючи СТО на сучасному автомобілі, ми зазвичай міняємо рідини і фільтри для обслуговування, ремінь ГРМ або ланцюг з аксесуарами, і все. Однак на ринку є моделі в яких регулярне проведення такої операції необхідне для правильної роботи приводного пристрою. Якщо виробник рекомендує циклічне регулювання зазорів клапанів, а ви ігноруєте це, то вже найближчим часом доведеться проводити капітальний ремонт двигуна.