Заміна та ремонт рульової рейки

Рульова рейка – це деталь авто, яка виступає в якості підсилювача рульового приводу. Забезпечує більш комфортний поворот автомобіля під час руху. Існує три основні різновиди рульових рейок:

 1. Механічні – відрізняються досить простим пристроєм. Однак при підвищенні маси авто, також підвищується зусилля водія для здійснення повороту керма;
 2. Електричні – найбільш сучасний і технологічний вигляд рейок, де в якості підсилювача виступає електричний привід;
 3. Гідравлічні – гідравлічний підсилювач керма за допомогою спеціального насоса зменшує зусилля, необхідне для повороту керма.

Рульова рейка є важливим елементом пристрою авто. При виникненні зламання і несправностей небезпеки піддається не тільки автомобіль, але і життя водія і пасажирів. Саме тому необхідно оперативно відзначати зміни в роботі рульової рейки для своєчасного звернення за допомогою та проводити регулярну діагностику. Обслуговування рейки за вигідною ціною в Києві вам пропонує автомайстерня «Масленка». Тут висококваліфікованими майстрами оперативно і якісно виконується професійний ремонт і заміна рульової рейки.

Коли необхідно обслуговування рульової рейки?

Існують загальні симптоми, які сигналізують про те, що рульова рейка вийшла з ладу та їй необхідний оперативний ремонт або заміна. До них відноситься:

 • Зусилля на рульовому колесі починає повністю або частково пропадати в обох напрямках;
 • У передній осі відчувається стукіт, який незабаром віддає в кермо;
 • Тільки після нагрівання рідини гідропідсилювача спостерігається поява зусилля;
 • При русі по рівній дорозі з’являється стукіт, який пропадає, коли кермо повертається в одне з крайніх положень;
 • Спостерігається підтікання рідини, при якому додатково буде потрібно заміна пильовика або сальника рульової рейки;
 • Кермо мимовільно вивертається і не фіксується в процесі їзди;
 • На високих швидкостях автомобіль може кидати в сторони, а кут повороту коліс не відповідати куту повороту керма;
 • Кермо або повільно повертається у вихідне положення або; не повертається зовсім.

Як здійснюється ремонт рульової рейки?

Основою для успішного ремонту рульової рейки є точна діагностика. Фахівці автосервісу Масленка визначають поточний стан і функціональність рульової рейки, що допоможе виявити – необхідний їй ремонт або заміна. Ремонт це складна процедура, що вимагає від майстра уважного підходу до кожної деталі та високого рівня кваліфікації. Ремонт рульової рейки здійснюється в три основних етапи:

 1. Демонтаж – рейка складається з опорної втулки, зубчатого вала і золотникового механізму. Весь цей вузол розбирається майстром для промивання та очищення кожної деталі;
 2. Відновлення пошкоджених елементів – стан кожної комплектуючої ретельно перевіряється на предмет справності функціонування. Ті, що не підлягають ремонту і відновлення замінюються новими. Зубчастий вал перевіряється на точність і коректність роботи. У процесі ремонту рульової рейки може здійснюватися заміна як основних, так і невеликих деталей, схильних до зносу і пошкоджень;
 3. Монтаж вузла – відновлена ​​і відремонтована рульова рейка встановлюється на авто. Після установки здійснюється регулювання розвал-сходження, а також тестується працездатність всього механізму.

При неможливості часткового ремонту або відновлення рульової рейки, потрібно повна заміна вузла, яка буде коштувати набагато дорожче. Тому не запускайте свій автомобіль і вчасно звертайтеся по медичну допомогу і діагностикою в автосервіс «Масленка».

Рекомендовано робити разом з цією послугою:
діагностика ходової авто, розвал-сходження.