Чищення інжектора автомобіля

Використання палива низької якості, а також постійне потрапляння сміття і бруду в бак провокує засмічення інжектора. Крім того на поверхні каналів форсунок в процесі роботи двигуна осідають важкі фракції палива. Це зменшує перетин форсунок, а також змінює в гірший бік якість повітряно-паливної суміші. Позбутися від забруднень допоможе професійна чистка інжектора в автосервісі «Масленка» в Києві – тут кожного клієнта пропонуються якісні послуги від висококваліфікованих майстрів з великим досвідом роботи.

Ступеня засмічення і забруднення інжектора

  1. При першому ступені спостерігається розбіг в показниках продуктивності форсунок до 7%. Невелике засмічення не провокує виникнення проблем з ДВС. Найчастіше на даній стадії засмічення спостерігається невелике збільшення рівня витрати палива;
  2. Для другого ступеня спостерігається розбіг в показниках продуктивності форсунок до 15%. Спостерігається нерівномірна робота двигуна та вихлопної системи, яка також супроводжується непостійними ударами. При цьому витрачання палива вже помітно збільшується. Виникає детонація, спостерігається зниження динаміки під час розгону, відчувається неприємний запах, що виходить їх вихлопної труби;
  3. При третьому ступені спостерігається розбіг в показниках продуктивності форсунок до 50%. Дана стадія супроводжується непередбачуваною роботою двигуна, який немов хоче «вискочити» з-під капота транспортного засобу. На холостому ходу може спостерігатися навіть повна відмова роботи циліндрів. Під час опускання педалі газу водій чує, як з фільтра доносяться нехарактерні хлопки та тріск. Симптоми попередніх двох стадій проявляються в ще більшій мірі.

Коли необхідна чистка інжектора?

Зрозуміти, що форсунки вашого авто потребує чищення, допоможуть наступні ознаки:

  • двигун заводиться не з першого разу, працює нерівномірно, спостерігаються ривки та тремтіння під час роботи;
  • витрачання палива поступово або різко збільшується;
  • спостерігається залипання або провал педалі акселератора;
  • динаміка автомобіля помітно погіршується, при цьому він рухається нерівномірно, ривками, а при холостому ході відчуваються провали в роботі двигуна;
  • відчувається зниження потужності двигуна;
  • кількість вихлопних газів помітно збільшується, при вихлопі спостерігається дим;
  • елементи вузла інжектора зношуються набагато швидше;
  • подача палива погіршується.

Способи очищення інжектора

  1.  Дана процедура здійснюється за допомогою промивного агрегату на автосервісі, який підключається до інжектора. На даному етапі відмикається система подачі палива – ця процедура необхідна для того, щоб рідина не проникла всередину бензобака.
    Існує ціла безліч агрегатів для промивання – їх різновид ніяк не впливає на те, як якісно буде промитий інжектор. Основне завдання такої установки – подати рідину для промивки безпосередньо до форсунок. При цьому якість промивки буде залежати саме від промивної рідини.
  2. Чистка форсунок шляхом ультразвукової промивки – під час здійснення такого промивання потрібно демонтаж форсунок з ДВС. Форсунки поміщають в спеціальну професійну ультразвукову ванну, де під впливом кавітації вони очищаються від забруднень. Перший цикл промивання проводиться на малій потужності.
    Після цього форсунки поміщаються на спеціальний діагностичний стенд, який дозволяє перевірити якість їх розпилення і продуктивності. Процедура повторюється стільки раз, скільки необхідна для досягнення розбігу в показниках продуктивності між форсунками не менше 3%.

Рекомендовано робити разом з цією послугою:
діагностика двигуна, заміна паливного фільтра.