Заміна свічок запалювання

Свічки запалювання_заміна

Свічки запалювання – це невеличкі елементи, функція яких полягає у займанні паливної суміші. Швидкість та якість виконання цього процесу впливає на процес активації двигуна внутрішнього згоряння, подальших витрат пального і набору автомобілем потужності.

В машинах, що працюють на рідкому та газовому паливі, потрібні різні свічки запалювання. Це пояснюється так: швидкість згоряння газу нижча від бензину. А чим більше спокійне горіння в циліндрах, тим важливішою стає інтенсивність підпалу газоповітряної суміші. Іридієві та платинові свічки зі значною інтенсивністю розряду покращують створення полум’я в циліндрах.

Навіщо і коли міняти свічки

Заміна свічок запалювання робиться для попередження виходу з ладу двигуна. Вони зношуються під діями розряду, через створення полум’я та появи газів з високими температурами. Тому потрібно періодично виконувати очищення цих елементів паливної системи та коректувати проміжок між електродами, який виставляють з точністю до десятих часток.

Якщо не проводити ТО свічок, заміну роблять через 20 000 км для звичайної системи запалення і приблизно через 30 000 км для електронного аналога. Продукція з підвищеною вартістю зроблена з іридієвим чи платиновим напиленням, які значно менше кородують і подовжують ресурс використання до 70 000-90 000 км. Хочемо попередити домашніх умільців, які намагаються самостійно почистити поверхню свічок гострими предметами. Ви не прискорите процес, проте здатні порушити цілісність шару ізоляції, що значно зменшиться остаточний ресурс функціонування елементів.

Як виявити, що пора замінювати свічки

В сучасних авто про це підкаже електронний індикатор. Іншим водіям слід орієнтуватися на такі ознаки:

1. Заводиться двигун не с першої спроби.

2. Машина смикається, начебто вібрує.

3. Спостерігається погана тяга, існують слабкі оберти, зменшується потужність.

4. Витрати палива починають різко зростати.

5. Внаслідок збільшення вуглекислого газу відтінок вихлопів інакший: чорний колір свідчить про те, що на свічки потрапляє машинна олива.

Чому неправильно вибрані свічки запалювання лиш зашкодять автомобілю

Виникала така ситуація, коли двигун чомусь не заводиться чи троїть після заміни свічок? Річ у тому, що їх потрібно обирати безпосередньо під конкретну машину.

· Калільне число повинно відповідати потребам машини. Якщо придбати ті, що не відповідають потребам системи згоряння палива, це призведе до псування поршнів, клапанів та порушення цілісності прокладки ГБЦ.

· Утримання термічного діапазону. Підвищений показник в столичних авто призведе до швидкої заміни свічок запалювання в Києві, а знижений – до створення нагару.

· Матеріал виготовлення. Мідні й срібні вироби мають невеликий ресурс використання. Платина у 2,5-3 рази збільшує період використання свічок без поновлення. Іридій коштом більшої іскри, стійкості до вигорання, міцності краще витримує всі складності експлуатації.

· Кількість бічних електродів. Чим їх більше тим надійніше працює свічка запалення, адже при неможливості виконання роботи одним електродом його підтримає інший.

· Проміжок між головним і бічним електродами. Кожен завод виробляє продукцію, що ідеально підходить під певні бренди авто.

· Термін використання. Слід враховувати, в якому стані знаходиться двигун, наскільки швидко та по якому покриттю їздить водій, з чого зроблені свічки. Звертайте увагу на якість пального. Якщо воно погане, дуже швидко на поверхні свічок з’явиться наліт, який зменшить розмір проміжку, що впливає на займання. Маленька іскра призводить до того, що займання відбувається з затримками, зменшується кількість енергії, а пальне частково догорає в нейтралізаторі.

Чи є різниця між свічками запалення для бензинових двигунів і ГБО

Ці елементи запалення у випадку використання газового пального працюють при підвищених температурах. Коли придбати такі свічки для мотора, що працює на рідкому паливі, шкоди не буде – навпаки, отримаєте термічний запас.

Для конструкцій гібридного типу також газові свічки будуть служити відмінно, незалежно від того, як часто ви переходите з рідкого виду на газову суміш.

Але не можна бензинові аналоги використовувати для газу, адже термічний максимум в 150 (450 про 600) призведе до псування ізоляційного прошарку, стрижні вигорять, порушиться налагоджений процес висікання іскри.

Скільки ж коштує заміна свічок запалювання? Ціна починається від 200 грн і залежить від виду деталі, матеріалу виготовлення та виробника.