Заміна ременя ГРМ. Коли необхідна заміна

Ремінь забезпечує функціонування мотора, беручи участь у запаленні бензину (газу). А робиться це через зв’язку «распредвал-колінвал», в якому клапани формують необхідний тиск в циліндрах двигуна.

Причини деформації ременя

1. Купівля дешевого, але дуже «надійного» виробу. Копійчана вигода переростає в проблему з ремонтом двигуна.

2. Фізичний знос, пов’язаний зі стиранням поверхні.

3. Зламання зубів, які взаємодіють з трибок валів. Виникають проблеми з запалюванням.

4. Насос псує поверхню ГРМ в результаті механічного контакту.

5. Вихід з ладу роликів. Вони необхідні для створення певної сили натягу ременя.

Які проблеми очікують водія, якщо він подумає, що заміна ременя робиться, коли той він пошматований на шматки?

Чим небезпечний розірваний ремінь

Машина стоїть на місці, бо розподільний вал зупинився. Циліндри та клапани отримують точки дотику, негативно впливаючи «в парі»: колінвал рухає поршень вгору, а клапан переходить в стаціонарне положення, приймаючи удар на себе.

Новачки починають неодноразово газувати, намагаючись завести машину, проте лише погіршують ситуацію, оскільки поршень довбає по клапану, змінюючи його положення. Побічний ефект від тривалих спроб розрядка батареї акумулятора.

Ознаки, які допомагають визначити час заміни ременя ГРМ

У будь-якої «автохвороби» є свої симптоми.

✔ Якщо запалювання спрацьовує не з першого разу, а спостерігаються пропуски, це говорить про збій в роботі одного з циліндрів, який виражений в запізненні відкривання і закривання. Відсутність злагодженості в дії елементів призводить до зламання двигуна.

✔ Однією з причин збільшення відпрацьованих газів, що виходять з труби, є все та ж несправність ременя.

✔ До капітального ремонту мотора може привести зміщення положення ременя ГРМ на 1-2 зуби.

✔ Коли зубці сильно стерті, відсутня необхідна сила зчеплення зі шківами. Відчувається вібрація мотора на холостому ходу, а якщо на це не звертати уваги, то машина з часом почне глухнути.

✔ Сильний натяг або слабкий, відсутність співвісності ременя ще 3 ознаки, які здатні викликати подальші несправності в машині.

Здійснюємо заміну ременя

Кожний водій має вибір: обслуговуватися на СТО з встановленням оригінальних запчастин чи альтернативний варіант. Попереджаємо: чекати, поки ремінь розірветься – це безглуздя. Якщо попередньо робиться заміна ременя ГРМ, ціна ремонту буде 2000-3000 грн.. А коли вже він повністю пошкоджений, вам доведеться сплачувати за доставлення авто на техстанцію, заміну ременя діагностику та ремонт двигуна.

Використовуємо заводські деталі

60 000 км пробігу цілком достатньо для того, щоб заїхати на станцію техобслуговування і змінити ремінь, що добре відпрацював. Другим орієнтовним показником є 4 роки експлуатації машини, навіть якщо на ній їздили мало.

Видимі тріщини та дрібні розриви, які можна побачити під корпусом, свідчать про неможливість подальшого застосування деталі. Не забудьмо також оновити ролики.

Ремінь може розтягнутися, а ослаблений натяг не сприяє його якісній роботі. Якщо це не пов’язано зі слабким початковим натягом, треба перевірити цілісність виробу.

Підозрілі звуки в місці знаходження ременя привід перевірити, з чим це пов’язано.

Встановлено аналогові деталі

В цьому випадку покладатися на заводську гарантію терміну служби ременя не можна. Візуально потрібно перевіряти стан ременя кожні 10 000 км, особливо коли регулярно їздите по вибоїстому покриттю. Якщо робоча поверхня ременя придбала шорсткість, в структурі каучуку вже відбулися незворотні деформації, які незабаром виявлять себе видимими руйнуваннями.

У ремонтників, що спеціалізуються на вашій марці автомобіля, потрібно запитати, які виробники випускають аналогічну, якісну продукцію. Спокусившись дешевою ціною у «фірмачів», ви не раз потім пошкодуєте.

Виправдана вартість заміни ременя ГРМ на СТО «Масленка» допомагає багатьом водіям заощадити на ремонтних роботах. Як тільки помітили перші ознаки зносу ременя, не гайте часу, записуйтесь до нас у філії на Оболоні, Подолі чи Позняках.