Розвал-сходження

Колеса входять до складу ходової автомобілю. Вони відповідають за стійкість, можливість їхати на різній швидкості, здатні виконувати обгін, поворотні дії, починати швидкісний шлях. Крім того, що колесо може лопнути у дорозі, воно зношується.

Якщо стирання гуми відбувається нерівномірно, слід звернути на це увагу. Досить ймовірно, що потрібно зробити розвал-сходження в Києві, особливо коли напередодні:

– сталося ДТП;

– погнулися диски;

– були виявлені люфти;

– відбувався ремонт підвіски;

– машину почало водити по рівній дорозі;

– робилося сезонне «перевзування».

Кутові значення коліс

Вартість розвал-сходження київськими станціями техобслуговування робиться за помірну ціну. Стендова діагностика дає можливість точно підрахувати ступінь відхилу та оперативно провести практичне виправлення значень.

Сходження

Мається на увазі горизонтальна різниця з урахуванням куту нахилу між передньою і задньою кромками шин коліс, розташованих на спільній осі. Фахівці називають це кутом між прямовісною автомобільною віссю та поверхнею обороту колеса.

Тяги керма працюють неправильно, коли водій чи майстер помітили зношування протекторів, наче порізаних пилкою, при поворотних маневрах гума видає різкий свист чи мотор почав більше вживати пального.

Регулювання відбувається за допомогою налагодження довжини кермових тяг. Для цього послаблюють стягнуті хомути та повертають керуючі муфти на однакове значення у протилежних напрямках, змінюючи розміри бічних тяг. По завершенні роботи хомути затягують, не дозволяючи кінцівкам стикатися між собою.

Розвал

Позначає кут між площиною обертання колеса та вертикальною віссю. Його налагодження передбачає зміну кількості прокладок між віссю важеля та поперечки чи коловим переміщенням ексцентрика на стійці. Правильний розвал вирівнює хід автівки, запобігаючи відхиленню транспортного засобу убік при відпущеному кермі.

Вартість розвал-сходження складає 150-200 грн. За ці гроші ви отримаєте роздруковку значень до і після корекції, отриманих на стенді, професійне налагодження всіх показників стосовно коліс.

Які правильні показники

У передньопривідних машин сходження ставиться нульовим чи трохи «мінусовим», зоб краще виконувати повороти. Розвал, який відповідає за якість зчеплення з матеріалом шляху, виставляють в 0 чи невеликий «плюс».

Стійкість і керованість автомобіля враховує максимальний кут повороту, плече обкату, значення кастера, поперечний ухил осі. Рекомендовано спочатку займатися задніми колесами (кастер → розвал → сходження), потім передніми. Крім фіксованого положення керма, важливо мати однаково накачані колеса, необхідно усунути люфт у сайлентблоках, мати неушкоджені диски. Слід перевірити роботу шарнірів важелів передньої підвіски, штоків амортизаторів та кульових опір.

Новинки у сфері розвал-сходження

Нещодавно презентована нова розробка, пов’язана з питанням правильного встановлення куту коліс. Стенд з 5D зроблений на базі аналога 3D, проте він більш легкий та займає мало місця.

Система отримала можливість знімати показники навіть з машини, що знаходиться на підлозі, бо не має обмежень відносно куту огляду камер. Коли зроблені виміри компенсації биття дисків, транспортний засіб розміщують на підіймачу і роблять потрібні дії по корекції коліс. Отримана інформація передається на комп’ютер чи мобільний телефон.

Стенд развал 5D

Рівнем встановлюють кермо у потрібне положення. Безконтактному пристрою не потрібні дзеркала що робить показники більш точними. Вимірювальні елементи (стійки сірого кольору) пересуваються по окремим коліям вздовж автомобілю, паралельно працюючи з парою коліс.

стенд 5D

На дисплей комп’ютеру виводяться усі заміри, згідно з якими майстер швидко виправляє фактичні кутові дані на рекомендовані.

Стенд 5D дисплей

Пробний варіант 5D має широкі перспективи, проте і надалі буде вдосконалюватися, щоб полегшити роботу працівникам.

Розвал-сходження недорого

Київська мережа СТО «Масленка» робить корегування кутів коліс 7 днів на тиждень. Попередній запис, який робиться телефоном, допомагає уникнути черг серед клієнтів. Зручний час надає можливість звернутися до нас зранку, в обід чи після роботи, а три філіали у столиці знадобляться, коли почнете обирати найближчий сервіс.